Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Osoba posiada dyplom inżyniera na kierunku „Informatyka” w specjalności „sieci komputerowe i teleinformatyka”. Z suplementu do dyplomu wynika, że w pierwszym semestrze pierwszego roku studiów realizowany był przedmiot „Podstawy elektrotechniki i elektroniki” w ilości godzin 8 (wykład) +16 (laboratorium). Czy ww. osoba posiada kwalifikacje do prowadzenia następujących zajęć?: 1. Podstawy elektrotechniki – zajęcia teoretyczne w technikum. 2. Elektrotechnika i elektronika – zajęcia teoretyczne w technikum. 3. Podstawy elektrotechniki – zajęcia teoretyczne w szkole branżowej. 4. Elektrotechnika w praktyce – zajęcia praktyczne w szkole branżowej. 5. Elektrotechnika i elektronika – zajęcia teoretyczne w szkole branżowej.
Informacje o zrealizowanej liczbie godzin wykładów i laboratorium są niewystarczające do stwierdzenia, czy dana osoba na studiach zrealizowała wskazany przedmiot w zakresie pokrywającym się z podstawą programową z ww. przedmiotów realizowanych w technikum lub szkole branżowej. Dyrektor musiałby porównać zrealizowany w tym zakresie program studiów z podstawami programowymi, aby móc to stwierdzić – § 3 ust. 2 pkt 2, § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2020 r., poz. 1289).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W ramowym planie nauczania dla branżowej szkoły I stopnia ujęte są poza obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi i zajęciami z wychowawcą godziny do dyspozycji dyrektora szkoły w liczbie 3 godzin w cyklu nauczania.
Pytanie:
Czy ww. 3 godz. należy obowiązkowo wykorzystać w podanej liczbie? Czy może to być 1 godz. lub 2 godz. w cyklu nauczania?
Czy ww. 3 godz. do dyspozycji dyrektora można wykorzystać tylko na przedmioty zawodowe teoretyczne lub praktyczne, czy także na ogólnokształcące?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Pisanie planów mies. przez nauczyciela przedszkola nie są koniecznością, ale w jaki sposób dać konkrety takiemu pracownikowi, aby je jednak pisał? Czy zbyt upieram się przy pisaniu takich planów? Jaki ewent. inny dowód można przedst. kuratorium podczas ich wizyty?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Dla nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania a pracującego na stanowisku nauczyciela klas I-III od nowego roku nie będzie etatu.Chcę mu zaproponować godziny w oddziale przedszkolnym, a ponieważ wiąże się to ze zmianą pensum nauczyciel waha się z wyrażeniem zgody. Czy mogę to zrobić z urzędu i czy też do tego potrzebna jest zgoda nauczyciela.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jakie akty prawne regulują przydzielenie godzin nauczania indywidualnego dla ucznia szkoły podstawowej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczniowi urodzonemu w 2009r., który uczęszcza obecnie do klasy I i będzie kontynuował w przyszłym roku naukę w klasie I na wniosek rodzica, należy założyć arkusz ocen? Jeżeli tak to jaką notatkę należy wpisać w miejscu wyniki klasyfikacji rocznej? Uczeń ten zgodnie z przepisami nie podlega klasyfikacji i nie otrzymuje świadectwa. Czy nauczyciel powinien przekazać rodzicowi informacje o postępach dziecka (jak to mam miejsce w przypadku dzieci 5-6 letnich w przedszkolu) czy ma zakończyć rok bez żadnej informacji pisemnej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe