Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w internacie można robić kwartalne rozliczenie przepracowanych przez wychowawców godzin? Czy obowiązkowe jest tygodniowe rozliczenie? Do tej pory robiliśmy rozliczenie co trzy miesiące. W naszym przypadku dyżury muszą być ruchome, opiekę sprawujemy 24 h/dobę przez siedem dni w tygodniu. Wolne mamy ferie zimowe, wakacje i święta.
Na podstawie art. 42 ust. 7a w zw. z ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. zajęcia realizowane w ramach pensum są rejestrowane i rozliczane w okresach tygodniowych w dziennikach zajęć. Natomiast organ prowadzący szkołę określa zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego – art. 42 ust. 7 pkt 1 KN. Jeśli nauczyciele nie realizują różnego planu zajęć w poszczególnych okresach roku szkolnego, ich czas pracy powinien być rozliczany w okresach tygodniowych; w przeciwnym razie należy stosować uchwałę organu prowadzącego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jest obowiązek przekazywania wszystkich protokołów kontroli, zaleceń pokontrolnych przedszkola dla organu prowadzącego? (np. kontroli pożarowej, sanepidu, inspektora pracy, protokołu kontroli nadzoru budowlanego, zus, urzędu skarbowego, RIO, NIK, itp. - z jakich regulacji prawnych to wynika?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieją przepisy określające długość przerw międzylekcyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mamy obowiązek zawarcia tak zwanej umowy w sprawie korzystania ze stołówki szkolnej przez ucznia. Czy jest może jakiś wzór , z którego można by było skorzystać?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy do wyliczenia średniej urlopowej (średniej nadgodzin wypłacanych nauczycielom w lipcu i w sierpniu w terminie wypłaty nadgodzin) należy brać pod uwagę nadgodziny dotyczące zajęć z dziećmi z Ukrainy oraz nadgodziny wynikające z dodatkowych zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Czy tylko „zwykłe” godziny ponadwymiarowe? Czy nadgodziny dotyczące zajęć z dziećmi z Ukrainy oraz godziny z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej należy doliczyć do podstawy naliczenia „trzynastej” pensji za rok 2022?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszzę o bliższe wyjasnienie zapisu regulaminu Rady Pedagogicznej "Dopuszcza się możliwość protokołowania elektronicznego".Jak to może wyglądać w praktyce by nie być w sprzeczności z przepisami.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe